W dzisiejszym wpisie wrócimy ponownie na Opolszczyznę, bo dopiero tworząc podstrony z naszych wycieczek po Polsce w 2015 roku, zauważyliśmy, że pominęliśmy ujęcia filmowe z Sulisławia. Więc oprócz stworzenia krótkiego filmu z tego pięknego obiektu napiszemy też kilka słów na jego temat.

Sulisław'2015
Sulisław’2015

Skróconą historię pałacu znajdziemy w Wikipedii, gdzie szczególnie dla nas ważny jest fragment: „Od roku 2000 nieużywany pałac znów zaczął niszczeć. W 2006 roku pałac, folwark oraz park zakupiło Towarzystwo Inwestycyjne BTA, deweloper z Warszawy. Pałac został odrestaurowany i otwarty w 2012 roku. Obecnie mieści się tam pięciogwiazdkowy hotel i spa oraz restauracja. W 2014 roku otwarto odrestaurowany folwark, gdzie również mieści się hotel i restauracja. Hotel „Pałac Sulisław” należy do organizacji Hotele Historyczne w Polsce. W pałacu znajduje się również Centrum Jogi i Ajurwedy.

Sulisław'2015
Sulisław’2015

Zainteresowanych bardziej szczegółową historią obiektu odsyłamy do pałacowej strony: Historia Pałacu. Jak widać z poprzedniego cytatu pałac w Sulisławiu miał niewątpliwie to szczęście, że w 2006 roku trafił w bardzo dobre ręce tytułowego Herosa Polskiej Gospodarki, czyli Towarzystwa Inwestycyjnego BTA i jego twórcy Pana Jerzego Bara — warto zajrzeć do artykułu, w którym szczegółowo opisano historię firmy i działania przy rewitalizacji zabytku.

Sulisław'2015
Sulisław’2015

Jak widać, mając pewną długofalową wizję i oczywiście środki niezbędne na jej realizację można z zaniedbanego obiektu uczynić zarówno zabytek przyciągający swoim przywróconym pięknem jak i dobrze funkcjonujące przedsięwzięcie — ośrodek medycyny ajurwedyjskiej, a szerzej — kompleksową atrakcję turystyczną z odpowiednim zapleczem hotelowym i rekreacyjnym.

Sulisław'2015
Sulisław’2015

Jeśli więc będziecie gdzieś w pobliżu, to zachęcamy do odwiedzin tego pięknego miejsca. A jeśli warunki cenowe nie będą dla Państwa stanowić problemu, to na pewno warto tu spędzić więcej czasu, korzystając z wszystkich możliwości, jakie stwarza Pałac Sulisław.

Poniżej także nasz krótki film w Sulisławia:

Zachęcamy także do obejrzenia Sulisławia z lotu ptaka.

Poniżej mapa z lokalizacją pałacu:

Do Sulisławia dotarliśmy tego samego kwietniowego dnia po wcześniejszej wycieczce do Kopic, o których pisaliśmy już wcześniej tu: Kopice na kolejnym zakręcie… czy zabytek ma szanse na lepsze jutro?.  Kilka dni temu na kanale Łowców Przygód Telewizja opublikowany został bardzo ciekawy film „Łowcy Przygód odc. 7. Sulisław i Kopice: opowieść o dwóch pałacach„, do którego obejrzenia gorąco zachęcamy:

Na stronie Pałacu w Kopicach, znaleźliśmy parę dni temu bardzo ciekawą informację: „13 listopada – mógłbym prawie rzec, że to wiadomość rewelacyjna … bo zanosi się na kolejną zmianę właściciela pałacu. Nasz poprzedni zainteresowany (z komentarza powyżej) właśnie dlatego odpadł z gry, ponieważ Zarmen prowadził równolegle negocjacje z inną osobą. A że drugi chętny gotów był za pałac dać więcej, wybrali jego. Sprawy przejęcia/sprzedaży pałacu są już na ostatnim etapie. Zmiana właściciela nastąpi prawdopodobniej na początku przyszłego roku, o ile – zaznaczam – kupujący jeszcze się nie wycofa z jakiegoś bliżej nieznanego mi powodu. Na 100% pewni być nie możemy, chociaż wszystko przemawia za szybkim zakończeniem transakcji i zmianą właściciela. Nie mogę podać więcej szczegółów oprócz tego, że chodzi tutaj o osobę prywatną mieszkającą za granicą.” i pewne rozwinięcie z 15.11.2015: „Według moich informacji pałac powinien przejść w ręce nowego nabywcy czy nabywców na początku przyszłego roku. Nie mogę zagwarantować, że się nie mylę, ale podobno jest to kilkuosobowa grupa z USA, albo już zrzeszona w formie stowarzyszenia, albo nastąpi to zaraz po zakupie pałacu. „. Czy te informacje okażą się prawdziwe, dowiemy się zapewne w najbliższym czasie, o ile kolejni chętni nie zrezygnują. Oby i dla Kopic znalazł się w końcu podobny heros jak dla Sulisławia — bardzo chcielibyśmy szybko zobaczyć obiekt w Kopicach w takim stanie, w jakim obecnie jest pałac w Sulisławiu.

Loading


Zostaw komentarz = Leave a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.