Czy rok 2022 będzie w zakresie turystyki bardziej udany niż lata 2020 i 2021? To pytanie zadajemy sobie często już teraz. Ale odpowiedź na nie jest bardzo trudna, szczególnie dzisiaj (18.01.2022) gdy wariant Omikron także w Polsce „wzbudza” 5-tą falę zakażeń i zachorowań na COVID-19 – zerknijcie na szczegółowe statystyki na oficjalnej stronie. Ponad 100.000 przypadków śmiertelnych z powodu SARS-COV-2 powinno w każdym z nas obudzić maksymalną czujność i ostrożność przy planowaniu turystycznych wypraw w bieżącym roku. Jeśli do tej pory jeszcze się nie zaszczepiłeś, to zanim wyjedziesz gdziekolwiek dobrze się zastanów czy jesteś wystarczająco zabezpieczony przed możliwością zakażenia, ale szczególnie przed ciężkim przebiegiem lub nawet zgonem.

Dla tych co szukają w roku 2022 możliwości tańszej organizacji wyjazdów/wycieczek istotna może się okazać informacja, że ważność bonu turystycznego przedłużono do 30 września 2022 – więcej informacji w tym zakresie oraz instrukcja jak aktywować bon można znaleźć na tej stronie.

My z oczywistych względów zachęcamy do poznawania Polski i wyjazdów w różne piękne i bardzo atrakcyjne regiony – przypominamy kilka naszych wpisów blogowych na ten temat:

Gdzie na weekend? A może na dłuższy wypad lub cały urlop?

Gdzie na weekend? A może na dłuższy wypad lub cały urlop? – Część druga 01.2017

11.11 – Turystyczna duma i niedosyt

Po zaszczepieniu łatwiej planować wycieczki i urlopy ?

Niepewność i ostrożność w roku 2021 to ciąg dalszy turystycznych rozterek z roku 2020

To tylko niektóre z naszych blogowych wpisów, które dzisiaj polecamy. Ale kompletny spis treści naszego bloga znajdziecie na tej stronie – https://blog.tripsoverpoland.pl/spis-tresci/, a tam czeka na was kilkaset relacji z wielu odwiedzonych przez nas miejsc w Polsce.

Bardziej dociekliwym polecamy także nasze mapy interaktywne:

Pełnoekranowa wyszukiwarka uproszczona odwiedzonych miejsc

Wyszukiwarka miejsc na mapie Polski odwiedzonych przez nas do tej pory

Wyszukiwarka obszarowa

dzięki którym, łatwo zobaczyć okoliczne atrakcje i zaplanować trasy wycieczek, czy też losowo wybrać miejsce, do którego będziemy chcieli pojechać.

Szczególnie, w związku z ciągle panująca pandemią koronawirusa, zachęcamy do odwiedzania miejsc z najmniejszym zagęszczeniem turystów, ale z tym może być coraz trudniej, bo wiele osób bardzo słusznie i rozsądnie wybiera właśnie rejony, gdzie wirus ma najmniejsze szanse na zakażanie nowych nosicieli. Przed zaplanowaniem noclegów warto dopytać o zabezpieczenia sanitarne w wybieranych przez nas miejscach, ale także o aktualny poziom zakażeń w okolicy i czy będziemy obsługiwani przez pracowników całkowicie zaszczepionych, a pokoje noclegowe i przestrzenie wspólne są odpowiednio dezynfekowane. Na wielu stronach internetowych właściciele noclegów publikują zasady bezpieczeństwa i higieny, z którymi warto się zapoznać przed rezerwacją, aby nie było już po przyjeździe na miejsce niepotrzebnych stresów i nieporozumień.

Zachęcamy do zerknięcia do artykułów poświęconych turystyce w roku 2022:

TURYSTYKA W 2022 ROKU. EKOLOGICZNA, ZRÓWNOWAŻONA I KRAJOWA

W 2022 r. jeszcze wzrośnie zainteresowanie turystyką krajową

Nowe atrakcje turystyczne w Polsce. Niezwykłe miejsca do odwiedzenia w 2022 roku

Trendy turystyczne w 2022 roku. Jak będziemy podróżować? Sprawdź, co się zmieni

Oprócz nowych atrakcji turystycznych oddawanych do użytku niedawno lub w trakcie sezonu 2022, które warto będzie odwiedzić, bieżący rok będzie dla nas zapewne także źródłem głębszych przemyśleń finansowych. Ze względu na wysoką inflację, duże wzrosty cen energii elektrycznej, gazu, a po chwilowej obniżce przez kilka miesięcy późniejszej podwyżce także cen paliw, koszty pobytu w większości miejsc wypoczynkowych będą systematycznie rosły.  Więc zaplanowanie urlopu wielodniowego czy nawet pobytu 2-3 dniowego będzie niezłym wyzwaniem logistycznym przy wyszukiwaniu odpowiadających nam ofert i ewentualnych negocjacjach cen docelowych.

Pomimo dużego początkowego „ładunku negatywnego” roku 2022, związanego z pandemią oraz wzrostem cen, mamy nadzieję, że uda się nam wszystkim ten sezon turystyczny wynikowo zaliczyć do w miarę udanych.


Zostaw komentarz = Leave a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.