Opis tego obiektu zaczniemy od pokazania mapy:

na której dobrze widać malownicze położenie wśród stawów i pól.

Kompleks pałacowo-parkowy w Trojanowie noszący nazwę Talaria Ladies SPA nie tak szybko stał się takim miejscem jakie zobaczyliśmy 6 czerwca 2015 roku na własne oczy.

Kiedy tam byliśmy w roku 2004 wyglądało to mało zachęcająco:

Trojanów'2004Trojanów’2004Trojanów'2004Trojanów’2004

Więcej historycznych zdjęć można znaleźć także na tej stronie.

Na stronie można przeczytać m.in.: „Przez wiele minionych lat zespół dworsko-pałacowy wraz z parkiem popadały w ruinę z powodu braku środków na jego renowację, zamiast służyć lokalnej społeczności jako okaz XIX-wiecznej architektury niszczał i był narażony na notoryczną dewastację.
Stan zachowania budynku w momencie jego nabycia przez obecnych właścicieli był fatalny.
Większość zabytkowych detali została zniszczona lub rozkradziona. Od 2005 roku na terenie pałacu jak również parku trwają prace, jednak ich tempo jak i zakres jest ograniczony dostępnością środków finansowych. Od 2008 r. zabytek jest dzierżawiony przez spółkę Trojanów, której priorytetem jest działanie na rzecz oddania obiektu do użytku.

Efekty prac, choć jeszcze nie zakończonych w pełni, już teraz wzbudzają ogromny szacunek i podziw.

Trojanów'2015
Trojanów’2015

Pełen plan tego założenia widoczny jest na planszy przy wjeździe na teren obiektu:

Trojanów'2015
Trojanów’2015

Piękne położenie wśród stawów widać już przed mostem:

Trojanów'2015
Trojanów’2015

Krótką historię Trojanowa można znaleźć np. na tej stronie:
Trojanów- Miejscowość znana od XVI wieku. Na przełomie XVIII i XIX w. właścicielami majątku byli Mędrzedccy, dla nich założono park. W 1868r. gdy dobra należały do rodziny Ordęgów, wzniesiono dwór, zapewne wg proj. arch. Bolesława Podczaszyńskiego. Zasadniczo założenie parkowe opiera się na układzie swobodnym, choć występują też w jego kompozycji elementy geometryczne, którymi są przede wszystkim aleje. Przy części rezydencjonalnej funkcjonuje część gospodarcza z takimi obiektami, jak: rządówka, obora-stajnia, obora-chlewnia, magazyn zbożowy.

Trojanów'2015
Trojanów’2015

Obiekt ma jakby dwa oblicza: pięknie zagospodarowane od frontu, tu zadbany ogród, mosty, staw przed samym budynkiem oraz naturalnie przechodzące w pewną dzikość zarośli bagiennych i stawów z drugiej strony.

Trojanów'2015
Trojanów’2015

Nam zarówno jedno jak i drugie oblicze bardzo się podobało, może nawet bardziej urzeka ta dzikość roślinności i krajobraz rozległych stawów.

Przeznaczenie obiektu na cele wypoczynkowo-rekreacyjne jest w tym przypadku najlepszym możliwym rozwiązaniem, a oryginalność położenia i jego zróżnicowanie stwarzają niepowtarzalne środowisko dla udanego wypoczynku.

Dzięki uprzejmości gospodarzy udało nam się zajrzeć prawie we wszystkie możliwe miejsca – wnętrza są wygodnie urządzone, tak aby wypoczynek dawał pełne zadowolenie, a dodatkowe „uprzyjemniacze” pobytu w postaci gabinetów SPA czy basenu to teraz już pewien standard w takich obiektach, choć oryginalność rozwiązań architektonicznych daje poczucie pewnej wyjątkowości.

Poniżej jeszcze kilka wybranych zdjęć tego pięknego miejsca.

Trojanów'2015
Trojanów’2015

Warto zacytować filozofię gospodarzy ze strony:  „Talaria Ladies SPA to kraina wypoczynku i przyjemności, źródło zdrowia, kondycji i urody, oaza spokoju i aktywności, inspiracji i edukacji – wyjątkowe miejsce dla kobiety!

Ciągły pośpiech, życie w stałym stresie, pod presją wykonywanych obowiązków i uciekającego czasu, konieczność dokonania wyboru pomiędzy życiem prywatnym, a chęcią rozwoju i zarobkowania, zmuszają nas wszystkich, a zwłaszcza kobiety, do poszukiwania równowagi w życiu.

Wychodząc tym wyzwaniom naprzeciw stworzyliśmy niepowtarzalne miejsce, w którym podążając za mottem Coco Chanel – Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć, oferujemy naszym Gościom coś więcej niż tylko SPA.

LEPSZE SAMOPOCZUCIE GOŚCI I MOTYWOWANIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW W STYLU ŻYCIA TO JEDEN Z NASZYCH GŁÓWNYCH CELÓW.

Trojanów'2015
Trojanów’2015

Nam zarówno ta filozofia jak i stworzone warunki w tym pięknym miejscu sprawiły ogromnie miłą niespodziankę podczas spaceru po całym obiekcie.

Już dzisiaj wiemy, że będziemy chętnie tu zaglądać o różnych porach roku, aby zobaczyć jak zmienia się roślinność czy po prostu nastrój miejsca nawet o różnych porach dnia. Krótki spacer 6 czerwca 2015 to stanowczo za mało aby nasycić zmysły wszystkimi widokami!

Trojanów'2015
Trojanów’2015

Zapraszamy także do obejrzenia naszego filmu:

W lutym’2015 Talaria Ladies SPA uzyskała certyfikat uznania w konkursie Doceniony przez społeczność Uratowanych obiektów zabytkowych w Polsce:

Dwudziesty szósty certyfikat - Talaria Ladies SPA - http://www.talaria.pl
Dwudziesty szósty certyfikat – Talaria Ladies SPA – http://www.talaria.pl

Zachęcamy do lektury nowego wpisu z jesiennego spaceru wokół pałacu i stawów.

Loading


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.