O blogu

Sucha Szlachecka

To jest nasz blog, jest on pewnym uzupełnieniem głównej naszej strony Wycieczek po Polsce, która znajduje się tutaj:
https://tripsoverpoland.pl.

Trips over Poland = Wycieczki po Polsce
Trips over Poland = Wycieczki po Polsce

Pokazujemy i opisujemy wrażenia z naszych wycieczek po Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem różnorodnych atrakcji turystycznych, jakimi są: zamki, pałace, dwory, zespoły dworskie, kościoły, świątynie, klasztory, rynki i ratusze, zabytkowe kamienice i kamieniczki, spichrze, mury i bramy miejskie, baszty, wieże obronne i mieszkalne, parki narodowe i krajobrazowe, ogrody pałacowe i zamkowe, polskie wybrzeże – w tym urocze plaże, góry, zabytki techniki, tamy i zapory wodne, warownie, twierdze, skanseny budownictwa regionalnego, parki etnograficzne, polskie krajobrazy, a także inne ciekawe miejsca zarówno pod względem historycznym, jak i krajobrazowym. Znajdziecie tu także mapy odwiedzanych przez nas miejsc, aby łatwiej było trafić i samodzielnie zobaczyć to, co my pokazujemy. Od paru lat naszym fotografiom towarzyszą także krótkie filmy pełniej obrazujące piękno odwiedzanych miejsc.

Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć na naszych stronach to na początek polecamy nasz przewodnikowy wpis:
GDZIE NA WEEKEND? A MOŻE NA DŁUŻSZY WYPAD LUB CAŁY URLOP? – to pewnego rodzaju instrukcja obsługi i próba odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania. Zapraszamy też do lektury drugiej części tego wpisu: GDZIE NA WEEKEND? A MOŻE NA DŁUŻSZY WYPAD LUB CAŁY URLOP? – CZĘŚĆ DRUGA 01.2017.
Od momentu publikacji tych wpisów minęło już trochę czasu, więc zachęcamy do przejrzenia kolejnych wpisów na naszym blogu oraz naszych fotograficznych galerii na stronie albumowo-wyszukiwarkowej (https://tripsoverpoland.pl/).

Żelazowa Wola
Żelazowa Wola

Zapraszamy do przejrzenia wszystkich udostępnianych przez nas zasobów: fotografii, filmów, map, polecanych linków turystycznych, lektur. Mamy nadzieję, że pomogą one Państwu w wyborze miejsc wartych odwiedzenia w Polsce i optymalnym zaplanowaniu wycieczki lub dłuższego pobytu. Wszystkim, którzy chcieliby pogłębić wiedzę o przedstawianych przez nas miejscach, polecamy linki do opisów w Wikipedii dostępne w naszych wyszukiwarkach: odwiedzonych miejsc i obszarowej.  W czerwcu’2017 udostępniliśmy także pełnoekranową wyszukiwarkę uproszczoną odwiedzonych miejsc, która w wygodny sposób pozwala zaznaczyć dowolny obszar Polski lub jednym kliknięciem myszki na mapie zobaczyć odwiedzone przez nas miejsca w okolicy klikniętego punktu.

Możesz skorzystać także z zasobów tworzonych przez nas na Facebooku czy Instagramie.

Sucha Szlachecka
Sucha Szlachecka

Zachęcamy do wycieczek po Polsce, do poznawania historii wielu bardzo ciekawych miejsc.

Ewa i Marek Wojciechowscy
zafascynowani Polską, jej pięknem i historią

Loading