Wakacje już w zasadzie zaczęły się dzisiaj. To dobry moment, aby udostępnić Państwu nową wersję naszej uproszonej wyszukiwarki mapowej.

Dotychczasowa Wyszukiwarka uproszczona zyskała nowy mechanizm wyszukiwania przez zmianę obszaru za pomocą widocznego na mapie prostokąta — widać to na poniższym zrzucie ekranowym:

Wyszukiwarka uproszczona w starej lokalizacji

Zmianie uległ też sposób prezentacji danych w dymkach nad ikonkami odwiedzonych miejsc. Teraz wygląda to następująco:

Wyszukiwarka uproszczona w starej lokalizacji z nowymi dymkami.

Poniżej zacytujemy zasady wyszukiwania dostępne pod mapami (na załączonym zrzucie ekranowym):

I na koniec także zrzut z ekranu (4K) z wyświetlonymi wieloma dymkami — prostokątem zaznaczony został cały obszar Polski:, czyli aktualnie 2084 odwiedzone przez nas miejsca.

Wyszukiwarka uproszczona pełnoekranowa - wyszukiwanie obszarem prostokątnym - cały obszar Polski
Wyszukiwarka uproszczona pełnoekranowa – wyszukiwanie obszarem prostokątnym – cały obszar Polski

Zalecamy do obsługi tej wyszukiwarki przeglądarki: Chrome, Firefox, Vivaldi, Opera, gdyż ładowanie informacji o ponad 2000 miejsc trwa w nich tylko kilka sekund. Edge (stary) potrzebuje na to około 10 razy więcej czasu, Edge (Chromium) działa już znacznie szybciej.

Wiecie Państwo, że bardzo lubimy wszelkie mapy turystyczne, więc na koniec tego wpisu przypomnimy jeszcze naszą mapę miejsc, w których wykonywaliśmy ujęcia filmowe. A jest już takich miejsc na mapie 410, choć w sumie naszych filmów jest już ponad 500, ale niektóre z nich pokazują wiele miejsc, lub pokazują miejsca odwiedzane przez nas wielokrotnie.

Mamy nadzieję, że te nasze wszystkie mapy przydadzą się Państwu do zaplanowania swoich wakacyjnych wycieczek.

Aktualizacja 2.06.2017: Dzisiaj Mapy Google na naszym smartfonie zrobiły nam miłą niespodziankę — zauważyliśmy, że załadowana została nowa warstwa mapy z miejscami, w których wykonywaliśmy ujęcia filmowe: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=10YlLj1lY4sp8iqdEdxVSwvttz-E&ll=52.02920466300406%2C18.955168999999955&z=7
Można więc do mapy Polski od Google dostępnej w aplikacji dodać kolejną warstwę 🙂 Ale Google zrobiło to za nas samo 🙂
Zachęcamy do wgrania także mapy Uratowanych obiektów zabytkowych w Polsce: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1SnYOnC3vv6Fa6IwVMJ4bS6vMA5Q&ll=52.01414685551471%2C19.64036302734371&z=7
W mapach na Androida po wybraniu menu w górnym lewym rogu przechodzimy do pierwszej dostępnej od góry opcji Twoje miejsca, po czym przesuwamy w prawo drugi wiersz od opcji OZNACZONE do opcji MAPY, klikamy w opcję MAPY i mamy tam wiele map do wyboru, kilka z nich to są nasze mapy.


Jedna odpowiedź do “Nowa pełnoekranowa mapa uproszczona odwiedzonych przez nas miejsc w Polsce”

Zostaw komentarz = Leave a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.