Wirtualne wycieczki po Polsce to już mała tradycja na naszym blogu. Dzisiaj nawiązujemy do wpisów z początku roku 2020, aby pokazać niektóre miejsca odwiedzone przez nas w roku 2015. Odwiedziliśmy wtedy m.in. Opolszczyznę i Dolny Śląsk — regiony zarówno ciężko doświadczone przez historię, ale też bardzo bogate zarówno w obiekty zabytkowe, jak i też piękne krajobrazowo miejsca. Mamy nadzieję, że to krótkie, fotograficzno-filmowe przypomnienie spodoba się Państwu i zechcecie wkrótce, bezpiecznie odwiedzić przynajmniej niektóre z pokazywanych miejsc.

Jarnołtówek
Jarnołtówek

14 marca 2020 opublikowaliśmy na naszym blogu wpis: „W roku 2020 planuj wycieczki po wygaśnięciu pandemii koronawirusa, teraz zostań w domu!” i w zasadzie moglibyśmy powtórzyć zawarte w nim wszystkie obawy i znaki zapytania także dzisiaj. Patrząc na obecne statystyki zakażeń koronawirusem choćby tylko na oficjalnej stronie rządowej ze szczególnym uwzględnieniem ponad 45.000 przypadków śmiertelnych w okresie minionego roku, możemy ponownie odesłać Państwa do kolejnego naszego wpisu z 18 kwietnia 2020: „Ostrożnie z wycieczkami gdy wirus jest z nami!„.

Kamieniec Ząbkowicki
Kamieniec Ząbkowicki

Sytuacja aktualnie nieco się zmienia ze względu na coraz większy zasięg szczepień, które choć powoli, to nieco zmieniają zasięg zakażeń w grupach wiekowych i w grupach przewidzianych w pierwszej kolejności do zaszczepienia. Choć my już przechorowaliśmy COVID-19 i jesteśmy też już zaszczepieni, to tytułowa niepewność i ostrożność, a także rozterki przy podejmowaniu decyzji o ewentualnych wycieczkach czy wyjazdach urlopowych towarzyszą nam ciągle. Choć mamy nadzieję, że przebyta choroba i szczepienia zabezpieczą nas przynajmniej na jakiś okres przed ponownym zakażeniem, to czytając o mutacjach koronawirusa np. tu mamy również obawy, czy nabyta odporność będzie skuteczna w kontakcie z tymi nowymi mutacjami. Jest wiele niepokojących sygnałów i równie wiele znaków zapytania, jakie będą skutki pocovidove. Na pewno nie chcielibyśmy się znaleźć grupie krupówkowych szaleńców zbiorowo proszących się o zakażenie i w innych podobnych sytuacjach. Bo nasze zdrowie i życie to owszem w dużej części tylko nasza sprawa, ale nie żyjemy na jakiejś bezludnej wyspie, tylko codziennie spotykamy mniej lub więcej ludzi, więc nie będziemy ich narażać własnym ryzykownym postępowaniem na być może docelowo ciężki przebieg choroby z wszystkimi jego konsekwencjami. Więc obecnie szukamy w zasadzie miejsc odosobnionych, bez bliskich kontaktów z innymi, tak aby zarówno wycieczki jednodniowe jak i pobyty dłuższe były maksymalnie bezpieczne.

Moszna
Moszna

Ten wpis zachęca na ten moment do wirtualnych wycieczek po naszym pięknym kraju i pokażemy w nim niektóre miejsca odwiedzone przez nas w roku 2015 – tu mała uwaga filmy z tego okresu nagrywaliśmy jeszcze bez żadnej stabilizacji, więc obraz może nieco drgać i skakać, za co przepraszamy.
Rozpoczniemy od spaceru po Bardzie i jego bliskich okolicach.

Na bazę wycieczek po Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie wybraliśmy Głuchołazy — dlatego poniżej mała galeria zdjęć z tego miasta i jego najbliższych, spacerowych okolic.

Kolejne piękne widokowo miejsce w tych okolicach to Jarnołtówek.

Po raz kolejny odwiedziliśmy piękny Głogówek.

Bajkowy pałac nazywany Zamkiem Moszna to obowiązkowy klasyk na trasie wycieczek po województwie opolskim. Zachęcamy do lektury wpisu: „Jeszcze błyszczy, ale już czeka na poprawę wizerunku – Moszna’2015„.

Miejscem, które także należy koniecznie odwiedzić, jest Kamieniec Ząbkowicki. Zachęcamy do lektury naszego wpisu: „Kamieniec Ząbkowicki – przerwany zastój„.

To tylko niektóre z miejsc, jakie odwiedziliśmy w 2015 roku. Inne zobaczycie niedługo w kolejnym wpisie blogowym, a niecierpliwi mogą już teraz zajrzeć na nasze strony albumowo-wyszukiwarkowe począwszy od podstrony: https://tripsoverpoland.pl/index.php?s=2015-0.php.

Loading


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.