Kolejny covidowy rok wymusił na nas zmniejszenie aktywności turystycznej. Choć na przełomie 2020/2021 przechorowaliśmy w miarę łagodnie koronawirusa, a zaraz potem, w pierwszym możliwym terminie zaszczepiliśmy się, to do wycieczek po Polsce podchodziliśmy przez cały rok z dużą ostrożnością. Wybieraliśmy w większości spacery po obszarach otwartych: lasy, parki, ogrody, tak aby spotykać możliwie najmniej osób. Do wnętrz zaglądaliśmy bardzo sporadycznie i przy zachowaniu szczególnej ostrożności (maseczki+dezynfekcja+dystans), zwracając także uwagę, aby było w nich jak najmniej osób.

3.12.2021 na naszej stronie wyszukiwarkowo-albumowej, począwszy od podstrony 2021-0 zamieściliśmy ponad 1800 fotografii i kilkadziesiąt filmów z odwiedzonych przez nas w tym roku miejsc. Są tam miejsca odwiedzone przez nas po raz kolejny i takie, do których dotarliśmy po raz pierwszy.

Sumarycznie możecie Państwo zobaczyć u nas już 79470 fotografii z 2231 miejsc w Polsce. Dostępnych jest też kilkaset krótszych lub dłuższych filmów – mapa filmów dostępna jest na tej stronie. Z danych statystycznych dodamy jeszcze, że możecie zobaczyć u nas fotografie podzielone tematycznie na: 267 zamków, 1042 pałaców i dworów oraz 893 kościołów/cerkwi/synagog.

Mapę wszystkich odwiedzonych miejsc można zobaczyć w Pełnoekranowej wyszukiwarce uproszczonej odwiedzonych miejsc, a zrzut ekranu zamieszczamy poniżej.

Mapa 2231 odwiedzonych miejsc w Polsce

Zachęcamy więc Państwa do obejrzenia zarówno naszych najnowszych, ale też jak i starszych fotografii i filmów, abyście mogli zobaczyć choćby wirtualnie wiele pięknych i interesujących miejsc w Polsce, ale także ewentualnie spróbować zaplanować swoje bezpieczne wycieczki czy całe urlopy w różnych regionach naszego kraju. Musimy jednak pamiętać o ciągle pozostającej z nami epidemii COVID-19 – dlatego przypominamy, że bezpieczne wycieczki to: Rozsądek + Szczepienia + Maseczki + Dezynfekcja + Dystans !!!

Udostępniamy w tym wpisie kilkadziesiąt ekranowych kalendarzy na rok 2022 w wersji FULLHD (1920×1080) i 4K/UHD (3840×2160) ze zdjęciami wykonanymi w roku 2021, aby zachęcić Państwa do odwiedzin choćby tylko pokazywanych na nich miejsc.

W zeszłym roku o tej porze duże nadzieje pokładaliśmy w wyszczepieniu przeciw COVID-19 większości ludzi w Polsce, tak aby turystyka w naszym kraju była maksymalnie bezpieczna. Jednak na dzień dzisiejszy (pierwsza dekada grudnia 2021) zaszczepionych mamy jedynie około 50% (patrz: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/raport-szczepien-przeciwko-covid-19 oraz https://300gospodarka.pl/live/ile-zaszczepiono-na-covid-polska).
Po ogromnej fali zgonów w ostatnich tygodniach chętnych do szczepień trochę przybywa. Ale czy ze szczepieniem trzeba było czekać do tak przygnębiających okoliczności i tragicznych statystyk? Naszym zdaniem szczepienia przeciw COVID-19 powinny być obowiązkowe dla wszystkich (5+) aż do zdecydowanego powstrzymania epidemii, tak jak obowiązkowych jest wiele  innych szczepień – patrz: https://www.gov.pl/web/zdrowie/szczepienia-obowiazkowe-i-zalecane, dzięki którym wszyscy zostaliśmy zabezpieczeni przed wieloma chorobami zakaźnymi. Państwo ma obowiązek chronić wszystkich obywateli – zarówno tych rozsądnych i zdających sobie sprawę z możliwych skutków zakażenia COVID-19 jak i starających się dzięki dobrodziejstwom szczepionek przed tymi skutkami  zabezpieczyć (patrz: https://www.gov.pl/web/koronawirus), jak i wszystkich pozostałych, których nie przekonuje praktycznie nic, a którzy stanowią obecnie smutną statystyczną większość ciężko chorujących i umierających, ale też niestety przeciążają szpitale i całą ochronę zdrowia blokując miejsca innym i doprowadzając pośrednio do tzw. zgonów nadmiarowych.

Życzymy Państwu na zbliżające  się święta i w całym Nowym Roku 2022 przede wszystkim zdrowia, bo ono w największym stopniu warunkuje wszystkie inne aspekty naszego życia, w tym nasze życiowe pasje, także te związane z turystyką.  Gdy już zdrowie ochronimy i zachowamy, to kolejnym życzeniem będzie poznawanie wielu ciekawych i pięknych miejsc w naszym kraju i nie tylko. Mamy nadzieję, że nasze strony albumowo-wyszukiwarkowe oraz wpisy blogowe pomogą wybrać odpowiednie dla każdego z Was miejsca, tak aby nadchodzący rok był udany pod względem krajoznawczym, wypoczynkowym i każdym innym.

Loading


Zostaw komentarz = Leave a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.