Rok 2020 jest pod wieloma względami zupełnie inny niż poprzednie. Koronawirus wymusił na nas istotne ograniczenia w zakresie planów turystycznych, a potem także w ich realizacji. Przyłbice, maseczki, środki dezynfekcyjne i zachowanie odpowiedniego dystansu to ciągle obecne atrybuty turysty (i nie tylko). Pomimo to udało nam się odwiedzić 30 miejsc, w tym 21 takich, w których byliśmy po raz pierwszy lub po raz pierwszy wykonaliśmy tam fotografie czy ujęcia filmowe. To kilkukrotnie mniej niż w latach poprzednich, ale pocieszamy się, że jednak w ogóle gdzieś udało się dotrzeć i coś zobaczyć.

Bytów - zabytkowy most nad Borują
Bytów – zabytkowy most nad Borują

Efekty naszych tegorocznych wycieczek, czyli ponad 1500 fotografii i kilkadziesiąt filmów, można już oglądać na stronie albumowo-wyszukiwarkowej począwszy do podstrony: https://tripsoverpoland.pl/?s=2020-0.php.

Sumarycznie możecie Państwo zobaczyć u nas już 77590 fotografii z 2216 miejsc w Polsce. Dostępnych jest też kilkaset krótszych lub dłuższych filmów – mapa filmów dostępna jest na tej stronie. Z danych statystycznych dodamy jeszcze, że możecie zobaczyć u nas fotografie podzielone tematycznie na: 267 zamków, 1040 pałaców i dworów oraz 889 kościołów/cerkwi/synagog.

Mądrzechowo
Mądrzechowo

Pełnoekranowa wyszukiwarka uproszczona odwiedzonych miejsc wygląda teraz jak poniżej na zrzucie ekranowym:

Pełnoekranowa wyszukiwarka uproszczona odwiedzonych miejsc
Pełnoekranowa wyszukiwarka uproszczona odwiedzonych miejsc

Zachęcamy więc Państwa do obejrzenia zarówno najnowszych, ale też jak i starszych fotografii i filmów, abyście mogli po pierwsze zobaczyć wiele pięknych i interesujących miejsc w Polsce w tym momencie wirtualnie, ale także po drugie spróbować zaplanować swoje bezpieczne wycieczki czy całe urlopy w ciekawych regionach naszego kraju, gdzie nie zabraknie Wam obiektów do zwiedzania.

Czy nadchodzący 2021 rok będzie pod względem turystycznym lepszy niż 2020? To się dopiero okaże gdy wspólnie spotkamy się wszyscy za rok przy podobnej okazji do podsumowania.

Ciekocinko
Ciekocinko

Biorąc pod uwagę perspektywę szczepień na covid, wydaje się nam, że jeśli większość z nas się zaszczepi, to powstrzymanie dalszego rozprzestrzeniania się pandemii będzie skuteczne. My na pewno się zaszczepimy, tak jak od wielu lat systematycznie już w połowie września szczepimy się na grypę i dzięki temu uniknęliśmy wielu możliwych powikłań i zachorowań, które dotykały nas jeszcze przed okresem gdy zaczęliśmy się szczepić. Nasze i Państwa zdrowie jest najwyższym priorytetowo zadaniem na nadchodzący okres – nie wiadomo czy to będzie rok, czy dłużej. Turystyka, która jest życiowym hobby wielu z nas, musi się podporządkować wymogom świadomego planowania w obliczu ciągle wysokiego ryzyka zarażenia wirusem. My na pewno dalej będziemy wybierać miejsca otwarte krajobrazowo z wykluczeniem niestety wnętrz i przestrzeni zamkniętych, tak aby minimalizować ryzyko napotkania osób zakażonych i nawet bezobjawowo przechodzących covid.

Falenty - rezerwat przyrody
Falenty – rezerwat przyrody

Ze względu na zbliżające się święta i bliski już Nowy Rok życzymy Państwu przede wszystkim zdrowia, bo ono w największym stopniu warunkuje wszystkie inne aspekty naszego życia, w tym nasze życiowe pasje, także te związane z turystyką.  Gdy już zdrowie ochronimy i zachowamy, to kolejnym życzeniem będzie poznawanie wielu ciekawych i pięknych miejsc w naszym kraju i nie tylko. Mamy nadzieję, że nasze strony albumowo-wyszukiwarkowe oraz wpisy blogowe pomogą wybrać odpowiednie dla każdego z Was miejsca, tak aby nadchodzący rok był udany pod względem krajoznawczym, wypoczynkowym i każdym innym.

Loading


Jedna odpowiedź do “Wycieczkowe podsumowanie roku 2020”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.