Jak być może sobie Państwo przypominacie, w Folwarku Karczemka byliśmy przejazdem w roku 2015 i wtedy powstał nasz wpis Niezwykła Karczemka – uratowane miejsce zachęca kolorem i krajobrazem do odwiedzin.

W tym roku postanowiliśmy tam zajrzeć z kilku powodów. Po pierwsze gdy byliśmy tam w roku 2015, to byliśmy bardzo miło zaskoczeni doprowadzeniem tego miejsca przez ówczesnych właścicieli do stanu rozkwitu po czasach dłuższej zapaści. Duży teren oferował dużą liczbę świetnie wyglądających zakątków, stwarzających znakomite warunki do kameralnego wypoczynku i relaksu.

Ponieważ właściciele Folwarku Karczemka ostatnio się zmienili, więc ciekawość w zakresie najbliższej przyszłości Folwarku to kolejny powód, aby to miejsce odwiedzić.

Trzeci powód to chęć spędzenia trochę więcej czasu niż kilka godzin w tak pięknym i klimatycznym miejscu i jednocześnie wykorzystania go jako bazy wypadowej do odwiedzenia kilku okolicznych atrakcji turystycznych.

Mając więc nieco więcej czasu, wykonaliśmy sporo zdjęć i ujęć filmowych. I tu pewna rada dla Państwa odnośnie prognoz pogody dla wybranego regionu. Zarówno prognozy z mediów telewizyjnych, jak i z aplikacji pogodowych na smartfony bardzo często obiecywały nam w Karczemce albo ciągłe opady, albo całkowite zachmurzenie z możliwością opadów. Jednak albo miejsce w Folwarku Karczemka jest wyjątkowe, albo prognozy należy traktować z bardzo niskim prawdopodobieństwem ich sprawdzalności, tak czy owak pogodę mieliśmy cały czas sprzyjającą relaksowi na świeżym powietrzu lub dalszym albo bliższym wycieczkom.

Efektem dobrej pogody są nasze fotografie i filmy.

Poniżej galeria zdjęć z Folwarku Karczemka, proszę się nie dziwić, że często pokazujemy kwitnące pięknie rośliny, których na rozległym terenie jest bardzo dużo.

W Folwarku Karczemka powstały też dwa nasze nowe filmy, z których drugi jest pionowym uzupełnieniem pierwszego, poziomego. Poniżej oba filmy z Folwarku Karczemka:

Folwark Karczemka’2023
Folwark Karczemka’2023

Jeśli więc będziecie Państwo w pobliżu Małdyt, to do Folwarku Karczemka jest tylko kilka kilometrów i warto je pokonać, aby przynajmniej osobiście zobaczyć to miejsce, a jeśli w podróży już trochę zgłodnieliście, to też dobry pretekst, aby spróbować kuchni w miejscowej restauracji.

Można tu także spędzić sporo więcej czasu, korzystając z kameralnej atmosfery, wygodnych pokoi i dostępu do Kanału Elbląskiego.

Zajrzyjcie na stronę obiektu po szczegóły hotelowe: https://karczemka.pl/.


Zostaw komentarz = Leave a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.