Na Plaży Romantycznej w Warszawie bywamy od czasu do czasu. Wczoraj (30.04.2022) zajrzeliśmy tam przed południem, aby w słoneczny dzień zobaczyć, co się zmieniło od ostatniego razu, kiedy tam byliśmy.

Plaża Romantyczna w Warszawie
Plaża Romantyczna w Warszawie’2022

I przyszło nam do głowy takie pytanie: a może majówkę warto przynajmniej częściowo spędzić na warszawskiej Plaży Romantycznej, która w roku 2021 przeszła gruntowną rewitalizację, kompletnie odmieniając swój wygląd i funkcje?
Spotkaliśmy nawet nieco dalej od samej plaży rozstawiony namiot, w którym zapewne wędkarze spędzali już noc i być może będą tam przez całą majówkę.

Plaża Romantyczna w Warszawie'2022
Plaża Romantyczna w Warszawie’2022

Dzięki słonecznej pogodzie plaża wygląda wspaniale, zarówno na samym wjeździe w okolicach zielonego parkingu, jak i otaczających go miejsc do zabaw i rekreacji, ale głównie nad samą Wisłą, której brzegi zostały efektownie i ekologicznie umocnione i dostosowane do potrzeb wypoczynkowych.

Plaża Romantyczna w Warszawie'2022
Plaża Romantyczna w Warszawie’2022

Jest też niestety „łyżka dziegciu” – odwiedzający to miejsce coraz liczniej chętni do wypoczynku z jednej strony mają prawdopodobnie do dyspozycji zbyt mało pojemników na śmieci, ale z drugiej strony chyba po prostu nie potrafią się kulturalnie i zgodnie ze zwykłym rozsądkiem zachować. Warto zerknąć do opisu problemów ze śmieciami.

Plaża Romantyczna w Warszawie'2022
Plaża Romantyczna w Warszawie’2022

O problemach z zakończeniem w terminie rewitalizacji można przeczytać m.in. tutaj. Z tej strony zacytujemy też mały fragment o dodatkowych atrakcjach: „W górnej, oddalonej od wody części pojawiła się duża polana rekreacyjna oraz wyspa piasku z naturalnymi kłodami, które służą mieszkańcom do zabawy i odpoczynku. Ponadto można tu skorzystać z placu postojowego z utwardzonymi ścieżkami. Spacerując alejkami, mieszkańcy mogą podziwiać nowe nasadzenia zieleni rodzimych gatunków. Jak zapewnia stołeczny Zarząd Zieleni, łącznie na całym terenie plaży posadzono aż 354 drzewa oraz 1204 krzewy.„.

Plaża Romantyczna w Warszawie'2022
Plaża Romantyczna w Warszawie’2022

Zachęcamy więc do odwiedzin Plaży Romantycznej zarówno w majówkę, jak i przy każdej innej nadarzającej się sposobności. Poniżej trochę dodatkowych zdjęć w minigalerii.

Zapraszamy też do obejrzenia krótkiego filmu z Plaży Romantycznej.

Loading


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.