Po obfitych opadach śniegu w sobotę 2.04.2022 postanowiliśmy w niedzielę 3.04.2022 sprawdzić, jak wygląda wiosenny Otwock Wielki. Myśleliśmy początkowo, że może pałac i park są zamknięte, jak dawniej bywało podczas zim. Miło więc nas zaskoczyła otwarta brama zachęcająca do spaceru.

W obiekcie bywamy dość często, ale nie udało nam się tu zajrzeć podczas typowej zimy, gdy park i pałac pokryte były sporą warstwą śniegu. Tym bardziej ucieszyła nas możliwość przyjrzenia się temu pięknemu miejscu w tak uroczej scenerii.

Pałac i park w Otwocku Wielkim'2022
Pałac i park w Otwocku Wielkim’2022

Lubiących historię tego typu obiektów odsyłamy do naszego wpisu „Piękne polskie parki i pałace – Otwock Wielki„, a także wprost do strony: Pałac Bielińskich w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, choć trzeba pamiętać, że ciągle jest ona posadowiona na błędnie skonfigurowanej stronie HTTPS, więc przeglądarki mogą ją traktować jako niebezpieczną i trzeba przejść przez tzw. wyjątek bezpieczeństwa i ostrzeżenie typu „Twoje połączenie nie jest prywatne” oraz kliknąć link „Otwórz stronę www.otwock.mnw.art.pl (niebezpieczną)”. Być może prościej będzie przeczytać o obiekcie na stronie Wikipedii.
Dobrym źródłem będzie też strona 39 miesięcznika „Mazowsze serce Polski”.
Zachęcamy też do obejrzenia zdjęć i filmu z Otwocka Wielkiego (park + wnętrza) z roku 2021 na naszej stronie albumowo-wyszukiwarkowej.

Powróćmy do śnieżnej scenerii parku i pałacu. Poniżej minigaleria wiosenno-śnieżnych fotografii.

Zapraszamy też na kilka ujęć filmowych:

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli wnętrz pałacu poniżej minigaleria zdjęć z roku 2021:

Zapraszamy także na film z 2021 roku:

Loading


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.