Co prawda tegoroczne wiosenne zdjęcia z Łazienek Królewskich pokazywaliśmy już na naszej stronie na Facebooku i tam też zamieściliśmy kilkuzdjęciową składankę wiosenną z Wilanowa, ale dla czytelników naszego bloga postanowiliśmy stworzyć nieco spóźniony wpis pokazujący oba te piękne miejsca bardziej kompleksowo.

Zacznijmy więc od spaceru w dniu 24.05.2021 po Łazienkach Królewskich w Warszawie. Poniżej minigaleria fotograficzna z tego spaceru.

Podczas spaceru po pięknych zakątkach łazienkowskiego parku uroczym urozmaiceniem był taniec pawia, który podszedł do nas na wyciągnięcie ręki i prezentując swoje kolorowe „wdzięki” chciał jakby odwdzięczyć się za zatrzymanie grupy młodzieży ze szkolnej wycieczki, która biegnąc po murze ogrodu, starała się przestraszyć pawia. Cóż, opiekunka młodzieży chyba nie stanęła na wysokości zadania, ale to już oddzielny temat na szersze rozważania. Tak czy inaczej, w prezentowanym dzisiaj filmie zobaczycie obszerne fragmenty z udziałem parkowego Pawia.

W sąsiadującym z Łazienkami Królewskimi Parku Agrykola zrobiliśmy kilka zdjęć z wiosennym Zamkiem Ujazdowskim w tle:

4.06.2021 zajrzeliśmy do parku wokół Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Lilie jeszcze nie kwitły – aby je zobaczyć, możecie zajrzeć do naszego starszego wpisu, ale szukając wiosennych kolorów, trafiliśmy do wielu innych uroczych zakątków. Zerknijcie na poniższe fotografie.

Zapraszamy także na filmowy spacer po parku w Wilanowie:

Loading


Zostaw komentarz = Leave a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.