Szukając miejsca na kolejny spacer nad wodą trafiliśmy do Pomiechówka. A tu znajdziecie miejsce zarówno na spacer, ale też na liczne aktywności. Co komu się podoba i w dowolnym czasie jaki sobie zaplanował. Bo dziesięć hektarów Parku „Dolina Wkry” daje spore możliwości spędzenia czasu blisko natury. A jak ktoś jeszcze lubi spływy kajakowe to może skorzystać z oferty wypożyczalni kajaków dostępnych na drugim brzegu Wkry. Ale zacznijmy od pokazania interaktywnej mapy od Google.

Na stronie Parku „Dolina Wkry” dostępna jest też bardzo dokładna mapa szlaków spacerowo-edukacyjnych wraz z opisami poszczególnych zakątków i warto na nią popatrzeć przed odwiedzinami lub w trakcie spaceru, bo niektóre miejsca można pominąć, a warto zajrzeć wszędzie. My odbyliśmy taki nieco uproszczony spacer bliżej wody, więc nasz wpis będzie z konieczności tylko zachętą do odwiedzin tego uroczego miejsca. Zarówno dorośli jak młodsze pokolenie znajdą tu coś dla siebie, choć należy pamiętać, że niektóre atrakcje dostępne są odpłatnie i tylko w weekendy – więcej informacji w tym zakresie można znaleźć na stronie parku, skąd zacytujemy trzy zdania: „Park Dolina Wkry to teren otwarty i ogólnodostępny. Spacerować, korzystać z wiat edukacyjnych i urządzeń do zabawy można codziennie o każdej porze roku. Płatne atrakcje (tj. spacer w koronach drzew i wieża widokowa), sklepik na polanie, plac zabaw Wiking, park linowy i parking są czynne w soboty i niedziele w godz. 10.00-18.00. W parku linowym obowiązuje strój sportowy i kryte obuwie, np. trampki, adidasy. Ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem.„.

A teraz trochę fotograficznych zachęt do odwiedzin tego miejsca w naszej minigalerii.

Nam najbardziej spodobała się łąka motyli w skali 50:1, na której można zrobić sobie dużo zabawnych ujęć fotograficznych czy filmowych. Zachęcamy do obejrzenia także naszego krótkiego filmu z tego miejsca.


Zostaw komentarz = Leave a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.