Przyszła wiosna’2021 i długo oczekiwane powroty do choćby częściowej normalności pocovidowej. Co prawda ostrożność dalej trzeba zachowywać bo ciągle za mało osób zostało zaszczepionych przeciw COVID-19 i teraz to te niezaszczepione osoby muszą szczególnie uważać aby np. z krótkiej wycieczki nie przynieść do swojej rodziny długiej i bardzo niebezpiecznej choroby, ale mamy trochę więcej śmiałości aby w ogóle gdzieś pojechać i coś ciekawego zobaczyć. Dla nas w sobotę 29.05.2021 taką zachętą okazała się w miarę stabilna pogoda przed południem i zapowiedź otwarcia w tym dniu restauracji w Nowym Gurewiczu (informacje o tym otwarciu można znaleźć m.in. na Facebooku lub Instagramie).

Na wiosnę widać dodatkowe zmiany na terenie Nowego Gurewicza (MIRAI Clinic w Otwocku). Przybyło zieleni wokół budynku, a park został delikatnie zrewitalizowany – dodano kilka spacerowych alejek, małą górkę jako fajny punkt widokowy, ale zachowano śródleśny charakter. Popatrzcie sami na poniższą minigalerię.

Zobacz wpis

Zajrzeliśmy też na chwilę do restauracji, która przygotowywała się na przyjęcie pierwszych gości. Poniżej kilka fotografii restauracji.

Z tej krótkiej wizyty przywieźliśmy też kilka ujęć filmowych, które zobaczyć możecie w naszym krótkim filmie poniżej:

O rewitalizacji tego obiektu pisaliśmy obszernie kilka miesięcy temu we wpisie: „Najcenniejszy świdermajer uratowany – Nowy Gurewicz powrócił do funkcji leczniczych i dawnej świetności architektonicznej„, więc po szczegóły historii obiektu odsyłamy do tej lektury.

Poniżej jeszcze kilka zdjęć z naszych ostatnich odwiedzin Nowego Gurewicza – mamy nadzieję, że już wkrótce uda się Państwu także zobaczyć to miejsce i być może spróbować dań w restauracji. Za kilka tygodni planowane jest także otwarcie kawiarni, więc warto śledzić profile Nowego Gurewicza na Facebooku i Instagramie.

Kilka zestawów zdjęć i ujęć filmowych zamieściliśmy też na naszym Instagramie.
Zachęcamy także do lektury opublikowanego około miesiąc temu artykułu: „Świdermajery niszczeją. Remont jednego oszacowano na 10 mln euro„, gdzie znajdziecie Państwo m.in. mapę świdermajerów, aby łatwiej je było odnaleźć na wycieczce.
Warto też zajrzeć do artykułu: „Willa rodem z Alp tuż pod Warszawą. Odrestaurowali ją zapaleńcy, teraz tam leczą”.


Zostaw komentarz = Leave a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.