Tegoroczne lato jest nieco inne niż kiedyś. Pandemia, dystans, maseczki, przyłbice, różne ograniczenia krajowe i zagraniczne – to wszystko sprawia, że nawet drobne objawy normalności wydają się wyjątkowe. Jeśli dodamy do tego piękne miejsce i ciekawy pomysł to mamy dobry pretekst aby do takiego miejsca zajrzeć choć na chwilkę.

W Małej Wsi koło Grójca byliśmy już kilkakrotnie – na początku maja’2017 przyjechaliśmy tu po otwarciu obiektu – zajrzyjcie do wpisu z tego okresu – Mała Wieś – duże zmiany, w którym pokazaliśmy m.in. wnętrza pałacu, a park i ogród jeszcze w fazie tworzenia był w wiosennych barwach.

Kolejny raz zajrzeliśmy tam jesienią’2018, na początku października, w słoneczny dzień, dzięki czemu kolory złotej polskiej jesieni były idealnie widoczne. Zachęcamy do lektury wpisu „Mała Wieś – w kolorach złotej polskiej jesieni„.

W ostatnią niedzielę (19.07.2020) w słoneczne przedpołudnie odwiedziliśmy Małą Wieś aby zobaczyć co przez ostatnie 2 lata tam się zmieniło. A zmiany są spore i warto tu zaglądać częściej aby je dostrzec. Już prawie od wejścia widok był cudownie nastrojowy – zerknijcie na to sami. To miejsce wygląda teraz zupełnie inaczej – nowe nasadzenia, nowe budynki i nowe, letnio-relaksacyjne udogodnienia dla odwiedzających.

Pałac Mała Wieś'2020
Pałac Mała Wieś’2020

Zaraz potem możemy przejść do cudownie rozkwitłego ogrodu różanego, gdzie tysiące kolorowych kwiatów tworzy niesamowitą atmosferę, dosłownie i w przenośni, bo unoszące się zapachy dodają temu zakątkowi dodatkowych zmysłowych plusów. Poniżej minigaleria fotografii ogrodu różanego.

Przed Nową Oranżerią napotkaliśmy ciekawy, militarny pomysł na ślub lub wesele 🙂 Kilka wojskowych pojazdów, w tym czołg z rejestracją „Młoda Para” stanowiły ogromy kontrast z obszarem pałacowych ogrodów. Zerknijcie sami na ten ciekawy efekt zderzenia delikatnych kwiatów i krzewów z mechanicznymi „potworami”:

W opisie naszego nowego filmu na YouTube napisaliśmy m.in.: „Pozytywnie zaskoczył nas też pomysł wykorzystania pojazdów militarnych do uroczystości ślubnych i weselnych, a piękny czołg w okresie pandemii koronawirusa to jakby swoisty znak czasu… Zastanawialiśmy się nawet przez chwilkę czy w ramach militarnej scenografii użyto też dodatkowych zabezpieczeń typu maski i kombinezony wojskowe, aby w 100% zabezpieczyć się przed wirusami i innymi podobnymi zagrożeniami 🙂„.

Na koniec jeszcze minigaleria fotografii z kilku innych miejsc na terenach pałacowych:

Loading


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.