W słoneczną sobotę 9.05.2020 ponownie odwiedziliśmy ogrody przy Zamku Królewskim w Warszawie. Powodem były kwitnące tam właśnie tulipany, ale też wreszcie możliwe spacery po parkach i ogrodach, choć nie bez pozostającego ciągle w myślach problemu zabezpieczenia się przed koronawirusem. Aby było bezpiecznie i w miarę wygodnie nabyliśmy przez Internet „szykowne” daszki z przyłbicami, które pozwalają bez większych uciążliwości na dłuższe spacery.

Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie

Piękna pogoda wzmaga wrażenia kolorystyczne podczas spaceru po zamkowych ogrodach. Teraz akurat jest pora na kwitnące tulipany, więc zachęcamy Państwa do bezpiecznych odwiedzin tego miejsca. Podczas naszego spaceru zwiedzających nie było zbyt wielu, ale być może wynika to z faktu, że wszystkie ławki były zablokowane ostrzegawczymi taśmami, co zapewne zniechęca większość do dłuższego pobytu w ogrodach.

Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie

Dla fanów fotografowania i filmowania była to jednak dogodna okazja aby wykonać wiele fajnych ujęć bez udziału publiczności. Poniżej minigaleria naszych fotografii.

Ten piękny dzień był też dla nas jedną z pierwszych okazji do wypróbowania w praktyce nowego smartfona S20 Ultra, którym wykonaliśmy wszystkie fotografie i ujęcia filmowe. Prosimy o wyrozumiałość szczególnie przy oglądaniu filmu, w którym kilka ujęć było testem możliwości przybliżeń i oddaleń oferowanych przez tzw. zoom smartfona.

Na tym zdjęciu widoczna jest Bazylika katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie – a zdjęcie wykonaliśmy z górnego tarasu zamkowego ogrodu bez statywu, z tzw. wolnej ręki. Wielokrotne przybliżenie jest jak widać całkiem użyteczne, choć oczywiście nie doskonałe.
Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie

Jesteśmy miło zaskoczeni stabilizacją ujęć filmowych w rozdzielczości 4K/UHD jaką zapewnia S20 Ultra, ale już rozdzielczość 8K nie zapewnia możliwości stabilizacji, więc dla tego przypadku warto postarać się o dodatkowy rodzaj stabilizacji zewnętrznej dla całego smartfona. Oceńcie sami nasze pierwsze testy praktyczne S20 Ultra.

Szersze ujęcie na Zamek Królewski w Warszawie oraz Wisłę

Naszym zdaniem na potrzeby internetowe S20 Ultra sprawuje się bardzo dobrze, a jakość zdjęć i filmów jest więcej niż dobra. Mieliśmy jednak problem z trybem HDR10+ włączonym w ujęciach filmowych, bo posiadane przez nas dwa programy do obróbki filmów nie potrafiły tak wykonanych ujęć wczytać. Musieliśmy pilnie szukać rozwiązania awaryjnego i tak trafiliśmy na znakomity, jak na darmową wersję, program DaVinci Resolve 16. Problemu HDR10+ na razie do końca nie rozwiązaliśmy, bo wczytywane ujęcia wykonane w trybie HDR10+ są na naszym wynikowym filmie pozbawione tego efektu, ale przynajmniej udało się je wczytać i przetworzyć. Poniżej pierwsze efekty naszej pracy z Resolve 16 (bardzo podstawowe), prosimy więc o wyrozumiałość. Jesteśmy jeszcze na etapie bardziej niż startowym zarówno co do bardziej zaawansowanego wykorzystania S20 Ultra, a także na początku długiej drogi związanej z poznawaniem nowego oprogramowania do obróbki filmów.

Zapraszamy na nasz film z zamkowych ogrodów.

Loading


2 odpowiedzi na “Tulipanowy Zamek Królewski w Warszawie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.