Miesiąc temu (14.03.2020) we wpisie „W roku 2020 planuj wycieczki po wygaśnięciu pandemii koronawirusa, teraz zostań w domu!” pisaliśmy m.in. „Ze względu na to, że najważniejsze jest nasze zdrowie i życie, bo bez tego nawet najatrakcyjniejsze wycieczki po Polsce (ale też w inne regiony całego świata) nie będą w ogóle dla nas możliwe, w tym wpisie zachęcamy na ten moment jedynie do wirtualnego zwiedzania naszego kraju i ewentualnego planowania wyjazdów w okresie po ustaniu pandemii koronawirusa.”.

Od tego czasu w sumie niewiele się zmieniło w powyższym zakresie, choć dostaliśmy dodatkowe polecenie zakładania maseczek na nos i usta w miejscach publicznych. A na stronie „Nowa normalność: etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19” można przeczytać m.in.:
Podstawy nowej normalności – najważniejsze stałe zasady bezpieczeństwa

Zależy nam przede wszystkim na dalszej ochronie obywateli, dlatego będą obowiązywać nas wszystkich niezmienne zasady bezpieczeństwa. Muszą się one stać podstawą nowej normalności. Są to:

  • zachowanie 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych,
  • obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych,
  • utrzymanie pracy i edukacji zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe,
  • ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu),
  • kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.„.

Naszym zdaniem nawet jeśli będziemy przechodzić do kolejnych etapów „luzowania” aktualnie obowiązujących ograniczeń, to korzystanie z wielu usług i miejsc z „epoki” przed koronawirusem będzie wymagać od nas bardzo dużej ostrożności. Możemy zadawać sobie pytania dlaczego dopiero od 16.04.2020 mamy obowiązek noszenia maseczek ochronnych? Ale nie zwolni to nas od samodzielnego zdobywania wiedzy o zagrożeniu i możliwościach ochrony przed nim. Tak więc nawet gdy już ruszymy do lasów czy na szlaki turystyczne, to zawsze (bo nie wiadomo kiedy znowu będziemy bezpieczni przed wirusem) trzeba będzie mieć w pamięci ochronę siebie i innych przed narażeniem na utratę zdrowia, a nawet życia. I to niestety zapewne potrwa dość długo – na ten moment zbyt mało wiemy o samym wirusie i terminie wprowadzenia szczepionki, która mogłaby nas skutecznie i trwale zabezpieczyć.

Jak pisaliśmy parę dni temu na naszej stronie na Facebooku: w tym roku nie wiadomo czy tzw. sezon turystyczny w ogóle się kiedyś zacznie… Zachęcamy do lektury ciekawej analizy dostępnej tutaj: https://turystyka.rp.pl/biura-podrozy/25945-betlej-opoznia-sie-termin-powrotu-sezonu-turystycznego
Źródła takich analiz dostępne są tu:
http://traveldata.pl/analiza-cen-lato-cz.3.html
http://traveldata.pl/analiza-cen-lato.html
http://traveldata.pl/analiza-cen-lato-cz.2.html

W tym wpisie pokazujemy na zdjęciach i w filmach miejsca odwiedzone przez nas w roku 2018.

Zaczniemy od wizyty w Puławach.

Kolejne piękne i uratowane miejsce to pałac i park w Kraczewicach.

Dwór Sanna w Wierzchowiskach Drugich to kolejne miejsce warte zobaczenia na lubelszczyźnie.

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy to kolejne bardzo nastrojowe i pięknie położone miejsce, które powinniście odwiedzić. Historia tego miejsca dostępna jest tutaj.

Uratowany dwór i park w miejscowości Udrycze-Koniec to kolejne polecane przez nas miejsce zarówno na spacer, ale też i na stacjonarny pobyt.

Do Zamościa zapraszaliśmy już we wpisie „Zamość – zielona twierdza pięknieje coraz bardziej„, więc dzisiaj pokazujemy tylko trochę zdjęć i film.

Ciekawym miejscem okazał się pałac i park w Sitnie.

Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice” Kompleks parkowo-pałacowy to kolejne ciekawe i pięknie położone miejsce, które powinniście odwiedzić.

Krasnobród pokazujemy tylko na krótkim spacerze wokół zalewu. Ale warto tu zajrzeć też w inne miejsca.

Warto zobaczyć i usłyszeć Szumy nad Tanwią. Urokliwy spacer na pewno wszystkim się spodoba.

Kanon krajoznawczy to także Zwierzyniec – tego miejsca nie można pominąć, tym bardziej, że ostatnio bardzo wypiękniało.

Pałac Malina – renowacja i adaptacja daje piękne efekty – tak pisaliśmy o kolejnym pokazywanym dzisiaj miejscu.

O Zamku w Oporowie pisaliśmy już dość dawno – Najpiękniej położone polskie zamki (10) – Oporów. Dzisiaj pokazujemy zdjęcia i film z roku 2018.

Dwanaście lat żmudnych renowacji aby Dwór Sójki powrócił do świetności – tak pisaliśmy o kolejnym pięknym miejscu.

Kolejne miejsce opisywaliśmy tak: „Od zrujnowanego dworku do Różanej Rezydencji” – zapraszamy do Zarębowa.

Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest pałac i park w Biedrusku.

Uratowany Pałac i park w Jabłonowie powinniście na pewno zobaczyć, nawet przy słabej pogodzie jaka nam się tam przydarzyła.

Mierzęcin zachwyca i przyciąga nawet z daleka – tak pisaliśmy o kolejnym pięknym i ciekawym miejscu, które warto odwiedzić nawet na dłużej.

Sanktuarium w Skrzatuszu to kolejne miejsce warte zobaczenia – jego historia dostępna jest tutaj.

Pałac Śródka – piękno zwrócone” – tak pisaliśmy o kolejnym uratowanym miejscu, które polecamy Państwu odwiedzić.

O Zamku w Tucznie pisaliśmy tutaj – „Najpiękniej położone zamki w Polsce – Tuczno„, a teraz przypominamy kilka zdjęć i film.

Kolejny pięknie uratowany obiekt to Pałac Wierzbiczany. Opis możecie znaleźć tutaj – „12 lat – od zdewastowanej ruiny do zachwycającego pałacu Wierzbiczany”.

Mazurska atrakcja – Galindia – to kolejne miejsce opisane na naszym blogu, a teraz zachęcamy do jego odwiedzin pokazując kilka zdjęć i film.

Dwór Kaliszki – uratowana atrakcja – to kolejne miejsce warte odwiedzin.

Pranie – Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego – to kolejne miejsce polecane przez nas, warte odwiedzenia przy okazji urlopu na Mazurach.

Pałac Kobylin – kolory przywróconej świetności – tak pisaliśmy o kolejnym pięknie uratowanym miejscu.

Mała Wieś – w kolorach złotej polskiej jesieni – to kolejne pięknie odrestaurowane miejsce, do którego warto zaglądać o różnych porach roku, a szczególnie jesienią.

To tylko niektóre z odwiedzonych przez nas w roku 2018 miejsc. Zachęcamy do przejrzenia naszych stron albumowo-wyszukiwarkowych począwszy od podstrony: https://tripsoverpoland.pl/index.php?s=2018-0.php .

Loading


Zostaw komentarz = Leave a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.