Wszyscy zapewne zaczynamy sobie coraz lepiej zdawać sprawę czym może się skończyć nieodpowiedzialne wystawianie siebie, ale też swoich rodzin czy znajomych lub współpracowników, na działanie aktualnie „szalejącego” koronawirusa. Zachęcamy do systematycznej lektury np. rządowej strony „Koronawirus: informacje i zalecenia”, gdzie podano wiele istotnych dla codziennego życia informacji, m.in.:

Warto wiedzieć, że być może – „Niedługo zapomnimy o koronawirusie? Oto, jak zakończyły się inne epidemie”, ale to będziemy wiedzieć na pewno dopiero po opanowaniu obecnej pandemii. Z tego artykułu warto zapamiętać i stosować zalecenia z infografiki p.t. „Koronawirus zasady postępowania krok po kroku”.

Ze względu na to, że najważniejsze jest nasze zdrowie i życie, bo bez tego nawet najatrakcyjniejsze wycieczki po Polsce (ale też w inne regiony całego świata) nie będą w ogóle dla nas możliwe, w tym wpisie zachęcamy na ten moment jedynie do wirtualnego zwiedzania naszego kraju i ewentualnego planowania wyjazdów w okresie po ustaniu pandemii koronawirusa.

Kiedy ta pandemia się skończy – na ten moment chyba nikt nie jest w stanie tego dokładnie przewidzieć. Szukając takich informacji w Internecie można się natknąć na różne „prognozy” np.: „Czy letnia pogoda zatrzyma koronawirusa? Eksperci komentują”, ale pamiętajmy, że są to tylko prognozy, które nie muszą się sprawdzić. Jak czytamy w tym artykule „Eksperci ds. zdrowia nie mają pewności, że koronawirus może zostać zatrzymany przed nadejściem lata”, więc aby być pewnym, że podczas naszych wycieczek czy urlopów nic nam już nie będzie grozić, musimy na pewno poczekać na rozwój sytuacji i potwierdzenie, że regiony które chcemy odwiedzić będą już bezpieczne. Warto śledzić zagraniczną stronę: https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries, gdzie na bieżąco aktualizowane są statystyki dotyczące koronawirusa z całego świata. Również Microsoft uruchomił stronę na ten temat: https://bing.com/covid.

W poprzednim wpisie „61 fotograficznych zachęt do tegorocznych wycieczek, urlopów czy weekendów w Polsce” pokazywaliśmy zdjęcia i filmy z naszych wycieczek w roku 2016. W tym wpisie pokazujemy na zdjęciach i w filmach miejsca odwiedzone w roku 2017.

Na początek kilka miejsc z wiosennego spaceru po Warszawie. Więcej we wpisie: Krótki spacer od Zamku Królewskiego do Pałacu Krasińskich w Warszawie.

W roku 2017 po raz pierwszy od oddania do użytku po remontach i pracach rewaloryzacyjnych odwiedziliśmy zespół pałacowo-parkowy w Małej Wsi. Więcej we wpisie: Mała Wieś – duże zmiany.

Dość często zaglądamy do Czerska, co też wielu mieszkańców Warszawy i okolic robi chętnie przy każdej sprzyjającej okazji. Więcej we wpisie: Turystyczne oblężenie Czerska.

Wilanowski pałac i park polecamy odwiedzić o każdej porze roku. Więcej we wpisie: Majowy spacer wokół pałacu w Wilanowie.

Wycieczka do Uniejowa w piękny, słoneczny dzień, to wspaniała sposobność do zobaczenia tutejszego zamku i kilku innych atrakcji. Więcej we wpisie: Majowy spacer w Uniejowie.

Niedaleko Uniejowa są Poddębice z pięknym pałacem i parkiem. Więcej we wpisie: Zachwyć zmysły w Poddębicach.

Po drodze do Drohiczyna warto zajrzeć do Dąbrowy. Więcej we wpisie: Dąbrowa – Muzeum Ziemiaństwa, w którym możesz także przenocować lub łowić ryby .

Do Drohiczyna warto wybrać się nawet na dłużej, a jeśli czasu brakuje to przynajmniej na jeden dzień. Więcej we wpisie: Prawie tysiąc lat na brzegu rzeki – Drohiczyn.

Do przywróconego do życia i świetności po długotrwałej rewaloryzacji zespołu pałacowo-parkowego w Korczewie musisz koniecznie pojechać. Więcej we wpisie: Pałac w Korczewie – od ruiny do pozytywnego finału.

Na cały dzień trafiliśmy też do Szydłowca i dzięki lokalnym przewodnikom zobaczyliśmy różne, rzadko odwiedzane miejsca. Więcej we wpisie: Atrakcje Szydłowca.

Ogrody Centrum Nauki Kopernik, ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i Bulwary Nadwiślańskie to atrakcje, które warto obejrzeć przy okazji odwiedzin stolicy. Więcej we wpisie: Kolorowe wsparcie dla panoramy miasta – ogrody na dachach CNK, BUW, a także kolejne fragmenty bulwarów nadwiślańskich.

Cerkiew pod wezwaniem Ikony Matki Bożej „Wszystkich Strapionych Radość” w Koterce to położona na krańcu Polski atrakcja i miejsce skupienia, które szczególnie polecamy odwiedzić. Więcej we wpisie: Kolorowe zachęty do odwiedzin najchłodniejszego regionu w Polsce.

Kolejnym polecanym przez nas miejscem jest Mielnik:

Bardzo pozytywnie zaskoczyły nas efekty prac w parku przy pałacu Branickich w Białymstoku, ale w tym mieście jest dużo więcej atrakcji wartych zobaczenia. Więcej we wpisie: Pałac Branickich i park w Białymstoku pięknieje.

Zachęcamy do odwiedzin muzeum w pałacu w Choroszczy:

Dużym pozytywnym zaskoczeniem była dla nas Osada Jaćwiesko-Pruska w miejscowości Oszkinie – więc zachęcamy Państwa do odwiedzin tego miejsca tworzonego  pracowicie przez bardzo skromny zespół ludzi. Więcej we wpisie: Osada Jaćwiesko-Pruska – od pasji historycznej do nowej atrakcji turystycznej Podlasia.

Dawny klasztor w Sejnach to zabytek, który powinniście zobaczyć:

Kościół i były klasztor zakonu kamedułów w Wigrach to kolejne miejsce, które Państwu polecamy:

Supraśl i Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Jana Teologa oraz inne zabytki w tej miejscowości zawsze warto zobaczyć. Więcej we wpisie: Kolorowe zachęty do odwiedzin najchłodniejszego regionu w Polsce.

Cerkiew Opieki Matki Bożej w Puchłach to jedna z najpiękniejszych tego rodzaju budowli na Podlasiu – musisz tu koniecznie przyjechać. Więcej we wpisie: Kolorowe zachęty do odwiedzin najchłodniejszego regionu w Polsce.

Cerkiew Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Pasynkach to kolejne piękne miejsce warte odwiedzenia i zobaczenia od środka. Więcej we wpisie: Kolorowe zachęty do odwiedzin najchłodniejszego regionu w Polsce.

Kościół św. Rocha i św. Jana Chrzciciela w Brochowie to obowiązkowe miejsce dla fanów Fryderyka Chopina:

Żelazowa Wola – za Wikipedią: „1 marca (lub 22 lutego) 1810 urodził się tutaj Fryderyk Chopin jako drugie dziecko Mikołaja i Justyny z Krzyżanowskich. Rodzina Chopinów mieszkała w lewej oficynie dworu do 1 października 1810, kiedy to przeniosła się na stałe do Warszawy.” – piękny dworek i park wart odwiedzenia o każdej porze roku.

To tylko niektóre z odwiedzonych przez nas w roku 2017 miejsc. Zachęcamy do przejrzenia naszych stron albumowo-wyszukiwarkowych począwszy od podstrony: https://tripsoverpoland.pl/index.php?s=2017-0.php .

Loading


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.