Być może pamiętacie jeszcze nasze wpisy z roku 2011:
List otwarty Pana Michała Kosiarskiego do Dyrektora Wawelu w sprawie zakazu fotografowania wnętrz

Muzeum Zamek Królewski na Wawelu ignoruje wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie zakazu fotografowania w muzeach ?

A może pamiętacie np. taki artykuł: „Batalia o Wawel. Turyści chcą mieć prawo do robienia zdjęć” ?

Wawel'2014
Wawel’2014

Rok 2020 rozpoczął się dla turystów pomyślną wiadomością w powyższym zakresie. Jak donoszą media np. tu: „Przełomowa decyzja nowego dyrektora. Na Wawelu w końcu można robić zdjęcia„.
Tytuł naszego wpisu to fragment z pkt. 18 aktualnego regulaminu zwiedzania Wawelu ze strony: https://wawel.krakow.pl/regulamin-zwiedzania , który brzmi w całości tak: „18) Na wystawach stałych i czasowych Zamku Królewskiego na Wawelu Zwiedzający mają prawo wykonywania fotografii i filmów amatorskich, pamiątkowych — bez użycia lamp błyskowych, statywów oraz tzw. selfie-sticków.„. Choć trochę dziwnie wygląda podpis pod tym regulaminem: „Wprowadzono w życie Zarządzeniem Wewnętrznym Dyrektora nr 22 z dnia 25.05.2018„, ale to zapewne drobne przeoczenie redakcyjne na stronie muzeum.

4.01.2020 na stronie https://kultura.onet.pl/ w artykule „We wnętrzach Zamku Królewskiego na Wawelu można robić zdjęcia” podano także analogiczne informacje: „We wnętrzach Zamku Królewskiego na Wawelu można robić zdjęcia, ale bez lamp błyskowych, statywów i tzw. selfie-sticków – to pierwsze zarządzenie nowego dyrektora tej instytucji Andrzeja Betleja, który zmienił w piątek regulamin zwiedzania zamkowych wystaw.„.
Mamy nadzieję, że wprowadzona w tym roku zmiana będzie już zmianą docelową, na stałe wpisaną w zasady zwiedzania, a sami turyści zachowają rozsądek i będą się stosować do tych zasad, nie dając pretekstu do powrotu zakazu, jak to już kiedyś się stało.

Przy okazji przypominamy nasz film z Wawelu z roku 2014:

Wawel’2014

Jedna odpowiedź do “Na Wawelu Zwiedzający mają prawo wykonywania fotografii i filmów amatorskich, pamiątkowych – bez użycia lamp błyskowych, statywów oraz tzw. selfie-sticków”

  1. Wawel jako cały kompleks jest bardzo piękny i ciekawy. Ale też ciekawostką jest rozwiązanie ekonomicznego tego miejsca, wszędzie bilety na każdym korku gdzie się nie obrócić do osobnych atrakcji. Jak byłem kilkanaście lat temu nie było aż tak, teraz w zeszłym roku aż się przeraziłem że już nawet to co było o wstępie wolnym stało się płatnym i to spore pieni adze.

Zostaw komentarz = Leave a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.