Jak zapewne już się dawno zorientowaliście bardzo lubimy mapy i sami je też w miarę naszych skromnych możliwości tworzymy za pomocą Google Maps.

Dzisiaj na Facebooku pojawił się bardzo ciekawy projektNawigator dla turystów i inwestorów”, mający też swoją stronę internetową: http://www.residencenavigator.pl, który łączy technologię map z informacjami o Dolnym Śląsku przydatnymi dla turystów i inwestorów prezentując przewodnik po zabytkach i ogrodach, hotele historyczne Dolnego Śląska, renowacje obiektów zabytkowych, wywiady i informacje dla inwestorów, oferty sprzedaży zabytków oraz wsparcie dla fundacji, stowarzyszeń i gmin. Wszystko to podane w interesującej formie graficznej.

Nawigator dla turystów i inwestorów
Nawigator dla turystów i inwestorów

Autorzy napisali o sobie: „Fascynujące dziedzictwo kulturowe Dolnego Śląska po latach zapomnienia wyłania się z ukrycia. Odkrywaj z nami sielską Arkadię, w której pośród pagórków, jezior i rzek czekają na Twoje odwiedziny architektoniczne perły naszego regionu. Residence Navigator poprowadzi Cię do miejsc, których nie znajdziesz w popularnych przewodnikach.

Zobaczysz bajeczne rezydencje będące oczkiem w głowie obecnych właścicieli, zabytki, które znalazły opiekunów i są w trakcie renowacji oraz potężną grupę zapomnianych obiektów, które czekają na inwestorów. Życzymy Ci Wielkich Odkryć!

W innym miejscu – „Platforma Residence Navigator powstała z myślą o turystach, inwestorach i właścicielach zabytkowych obiektów (pałaców, dworów i zamków) na terenie Dolnego Śląska. Dzięki innowacyjnemu podejściu do prezentacji obiektów na mapach (m.in. interaktywne pinezki, tryb StreetView) Navigator umożliwia odkrywanie niewypromowanych do tej pory mikroregionów i zabytków (zarówno pod kątem zwiedzania jak i wyboru przyszłej inwestycji). W serwisie promujemy fundacje i stowarzyszenia opiekujące się zabytkami. Wspieramy bezpłatnymi ogłoszeniami gminy, które starają się o pozyskanie inwestorów dla swoich zabytków. Przyszłość zabytków zaczyna się dzisiaj.”

I choć ostatnie zdanie jest na razie chyba nieco na wyrost, to życzymy temu projektowi intensywnego rozwoju, tak aby mógł spełnić to co obiecuje w tym zdaniu. Brawo za pomysł i początkową realizację. Warto pomyśleć o dodawaniu treści multimedialnych: filmów, prezentacji 3D, modeli rekonstrukcyjnych zachęcających do odbudowy nawet nieistniejących zabytków. Naszym skromnym zdaniem projekt powinien w bliskiej przyszłości objąć całą Polskę, gdyż potrzeby w tym zakresie są ogromne, a tak dobrze zintegrowanych narzędzi jest niewiele. W końcu my turyści mielibyśmy w jednym miejscu ogromną bazę wiedzy o zabytkach w Polsce robioną z myślą o nas.

Zapraszamy do obejrzenia naszych filmów z Dolnego Śląska:


Zostaw komentarz = Leave a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.