W Polsce istnieje wiele parków i ogrodów dających wytchnienie w gorące letnie dni lub przyciągających pięknem ukształtowania krajobrazu o każdej porze roku. Szczególnie jesienią miejsca te stwarzają niepowtarzalny klimat pewnej zadumy nad przemijaniem i odradzaniem się natury zgodnie z cyklem zmian pór roku. Dla fotografów to szczególna pora – teraz do dyspozycji mamy ogromną paletę barw i odcieni. Natura rzuca w oczy i w obiektywy obrazy sugestywne i kolorystycznie unikalne. Szkoda siedzieć w domu i tracić te rzadkie chwile. My zapraszamy do kliku szczególnie nam bliskich miejsc.

Można przeczytać, że ogród ten, będący pierwotnie królewskim ogrodem pałacowym przy Pałacu Saskim, w roku 1727 został udostępniony publiczności. Pomimo stosunkowo niewielkiego obszaru odwiedza go bardzo wiele osób nie tylko ze względu na lokalizację w Śródmieściu Warszawy, ale także ze względu na pozostałości Pałacu Saskiego – Grób Nieznanego Żołnierza, który jest „żelaznym” punktem na mapie większości wycieczek po Warszawie.

Jednak ogrodem najchętniej odwiedzanym w Warszawie są zapewne Łazienki Królewskie.

poprzez obecnie już pałacowe wnętrza

oprowadzić nas może przy odrobinie szczęścia „Biała Dama” – Teofila z Działyńskich.
Kórnickie arboretum

jest jednym z największych w Europie Środkowej parków dendrologicznych.

Park, pałac, wozownia i mauzoleum Raczyńskich to miejsca zarówno ciekawe jak i po prostu wdzięczne obiekty „dla oka” i obiektywu. Warto odwiedzić to miejsce w niedzielę, aby po mszy w dawnej kaplicy Raczyńskich zejść do mauzoleum.

i zobaczyć m.in. grób hrabiego Edwarda Bernarda Raczyńskiego, który w latach 1979-1986 był prezydentem RP na uchodźstwie:


Warto też odbyć spacer do dębów rogalińskich nad brzegiem Warty:

Loading


Zostaw komentarz = Leave a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.