Sucha Szlachecka

O blogu

To jest nasz miniblog. Jest on pewnym uzupełnieniem głównej naszej strony Wycieczek po Polsce, która znajduje się tutaj: http://tripsoverpoland.pl .

http://tripsoverpoland.pl
http://tripsoverpoland.pl

Pokazujemy i opisujemy wrażenia z naszych wycieczek po Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem różnorodnych atrakcji turystycznych, jakimi są: zamki, pałace, dwory, zespoły dworskie, kościoły, świątynie, klasztory, rynki i ratusze, zabytkowe kamienice i kamieniczki, spichrze, mury i bramy miejskie, baszty, wieże obronne i mieszkalne, parki narodowe i krajobrazowe, ogrody pałacowe i zamkowe, polskie wybrzeże – w tym urocze plaże, góry, zabytki techniki, tamy i zapory wodne, warownie, twierdze, skanseny budownictwa regionalnego, parki etnograficzne, polskie krajobrazy, a także inne ciekawe miejsca zarówno pod względem historycznym jak i krajobrazowym. Znajdziecie tu także mapy odwiedzanych przez nas miejsc, aby łatwiej było trafić i samodzielnie zobaczyć to co my pokazujemy. Od paru lat naszym fotografiom towarzyszą także krótkie filmy pełniej obrazujące piękno odwiedzanych miejsc, a w niektórych przypadkach tworzymy także prezentacje 3D przy użyciu narzędzia ze strony:

 http://photosynth.net/userprofilepage.aspx?user=tripsoverpoland.

Jeśli zastanawiasz się od czego zacząć na naszych stronach to na początek polecamy nasz przewodnikowy wpis:
GDZIE NA WEEKEND? A MOŻE NA DŁUŻSZY WYPAD LUB CAŁY URLOP? – to pewnego rodzaju instrukcja obsługi i próba odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania. Zapraszamy też do lektury drugiej części tego wpisu – GDZIE NA WEEKEND? A MOŻE NA DŁUŻSZY WYPAD LUB CAŁY URLOP? – CZĘŚĆ DRUGA 01.2017.

Żelazowa Wola
Żelazowa Wola

Zapraszamy do przejrzenia wszystkich udostępnianych przez nas zasobów: fotografii, filmów, map, prezentacji 3D, polecanych linków turystycznych, lektur. Mamy nadzieję, że pomogą one Państwu w wyborze miejsc wartych odwiedzenia w Polsce i optymalnym zaplanowaniu wycieczki lub dłuższego pobytu. Wszystkim, którzy chcieliby pogłębić wiedzę o przedstawianych przez nas miejscach polecamy linki do opisów w Wikipedii dostępne w naszych wyszukiwarkach: odwiedzonych miejsc i obszarowej. Linki do wyszukiwarki odwiedzonych miejsc widoczne są także po prawej stronie blogu począwszy od tytułu: Zobacz gdzie już byliśmy.

Możesz skorzystać także z zasobów tworzonych przez nas na Facebooku czy Gogle Plus.

Sucha Szlachecka
Sucha Szlachecka

Zachęcamy do wycieczek po Polsce, do poznawania historii wielu bardzo ciekawych miejsc.

Ewa i Marek Wojciechowscy
zafascynowani Polską, jej pięknem i historią

Atrakcje turystyczne Polski: zamki, warownie, pałace, dwory, kościoły, klasztory, skanseny, ciekawe miejsca

%d bloggers like this: